Piesza Pielgrzymka Głogowska

Co spakować na pielgrzymkę?

Ubranie:

Podstawą na pielgrzymce są buty. Na pielgrzymkę powinno się zabrać wygodne, rozchodzone i przede wszystkim sprawdzone buty, aby zminimalizować ryzyko obtarć. Najlepiej wziąć ze sobą dwie pary, w razie uszkodzenia. Warto pomyśleć o skarpetach – zmniejszają ryzyko otarć.

Każdy pielgrzym obowiązkowo musi posiadać nakrycie głowy oraz płaszcz przeciwdeszczowy – warunki na pielgrzymce są nieprzewidywalne.

Nasz strój powinien być odpowiedni do pogody, ale także do sytuacji w jakiej jesteśmy – strój na pielgrzymce ma być nie tylko wygodny, ale także skromny (zakryte ramiona i kolana, oraz bez dekoltu). Stroje sportowe powinny być luźne, nie opinające ciało bo łatwo dochodzi do otarć, odparzeń i innych przypadłości.

Podręczna apteczka:

Na pielgrzymce jest karetka wyposażona w niezbędne środki medyczne oraz opatrunki, natomiast warto również zabrać ze sobą:

  • leki stale przyjmowane,
  • leki przeciwbólowe,
  • podstawowe środki opatrunkowe (bandaż, gaza, plastry),
  •  igły.

Kosmetyki

Oprócz podstawowych środków higieny warto zabrać krem z filtrem, środek przeciw komarom, a być może talk, chusteczki nawilżane czy żel antybakteryjny. Wartym rozważenia jest zaopatrzenie się w ręcznik szybkoschnący.

Żywność

Na pielgrzymce są zapewnione trzy posiłki: śniadanie, obiad oraz kolacja. Obiad jest podawany w naczyniach jednorazowych, więc nie jest konieczne posiadanie swoich. Natomiast na śniadanie i kolacje należy zaopatrzyć się we własny nóż oraz kubek.

Spanie

Co do zasady noclegi na pielgrzymce organizowane są w salach sportowych i innych tego typu obiektach, co wiąże się ze spaniem na podłodze. Należy więc zabrać ze sobą: karimatę (lub materac) oraz śpiwór.

Pozostałe

Nie zapomnij zabrać ze sobą różańca. Pamiętaj także o dokumentach.
Spakuj się tak, aby nie musieć przytwierdzać rzeczy do torby/plecaka. Nie odpowiadamy za zgubione/zniszczone śpiwory czy karimaty.