Piesza Pielgrzymka Głogowska

Pielgrzymka duchowa

Pielgrzymka duchowa

Drogi Bracie i Siostro!
Zapraszamy także na pielgrzymi szlak przez duchowe uczestnictwo. Wiemy jak wielkie pragnienie znajduje się w Twoim sercu, wiemy także, że z różnych powodów (wiek, choroba, praca, małe dziecko …) nie możesz podjąć pątniczego trudu. Pamiętamy o Tobie, ale nie ukrywamy, że również liczymy na Ciebie i potrzebujemy Twojej pomocy. Pamiętaj o nas w swoich modlitwach. Ofiaruj trud codziennego dnia także w tych intencjach, w których my modlimy się w czasie pielgrzymowania. Spotkajmy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech wspólnota modlitwy wyzwala w nas miłość do Boga, który jest Ojcem, a jednocześnie niech będzie łącznikiem między nami. W duchowej pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto w dniach 2 – 12 sierpnia:

  • będzie codziennie (w miarę możliwości) uczestniczył w Eucharystii,
  • codziennie odmówi część Różańca św. lub inną modlitwę,
  • każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną,
  • codziennie odmówi modlitwę pielgrzyma.

Każdego dnia Pielgrzymowania odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej. Indywidualne intencje są także przedstawiane podczas modlitwy różańcowej w trakcje drogi.

Jak zostać duchowym pielgrzymem?

Zgłoś się do parafii która prowadzi zapisy na pielgrzymkę, tam otrzymasz kartę duchowego pielgrzyma. Na jednej ze stron napiszesz swą intencję i adres, stronę tą zostawisz księdzu, który zabierze ją na pielgrzymi szlak aby wraz z grupą polecać Twoją intencję Maryi. Jest wiele osób które z przyczyn materialnych nie mogą pokryć kosztów pielgrzymki, będąc duchowym pielgrzymem masz szansę wesprzeć choć jednego z nich.

Modlitwa Pielgrzyma

Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. 
W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji (wymienić intencję). 
Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. 
Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc św. Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego.
A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebiańskiej Ojczyzny.
Amen.

Karta Duchowego Pielgrzyma A.D 2023

Awers
Rewers